Az amerikai részvények hozamát jelentősen befolyásolja a dollár árfolyama. Az elmúlt két év dollár erősödése nem volt más, mint a befektetők kockázatéhségének drasztikus csökkenése. Azonban az alagút vége már látszódik a nyersanyagpiacok új erőre kaptak, ami a legjobb jele az ipari termelés növekedésének.
Dollár index, nem más, mint a svájci frank, az euró, az angol font, a kanadai dollár, a svéd korona, és a japán yen „kosarához” viszonyított dollár. Az index a 6 legnagyobb volumenben kereskedett deviza párból áll.
A deviza párok 10 éves árfolyamán is jól látszik a dollár értékvesztése.
Emiatt, egyszerűen nem érdemes deviza-külföldieknek dollárban befektetni. Ez mind igaz forint és euró alapon is.
Mi szól a dollár gyengülése mellett?
1. Amerika a világ legnagyobb importőre, így dollárral fizet az importőröknek, amit nekik rögtön külföldi devizára kell váltaniuk. Ami dollár eladás és egyéb vételét jelenti.
2. Az infláció kérdése, amit köztudottan Amerikában erősen kozmetikáznak. Gyorsan beláthatjuk, hogy az elmúlt években történt kisegítő csomagok is dollár billiókra rúgnak, nem is beszélve a folyamatos költségvetési deficitről
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.